Seened perekonnast Trichoderma on olnud teada vähemalt alates 1920. aastatest ja tuntud nende võimega toimida bioloogilise kontrolli vahendina taimepatogeenide vastu. Kuni viimase ajani eeldati, et peamised kontrollimehhanismid on need, mis toimivad patogeenide suhtes ja mis hõlmasid mükoparasitismi, antibioosi ja konkurentsi ressursside ning ruumi eest. Hiljutised edusammud uuringutes näitavad Trichoderma  mõju taimedele, nagu indutseeritud süsteemne või paikne resistentsus. Trichoderma koloniseerib juurte epidermist ja väliseid koore kihte ning vabastab bioaktiivseid molekule, millised tekitavad Trichoderma kaitsekihi. Samal ajal muutuvad oluliselt taimede transkriptoom ja proteoom, muutub taime ainevahetusvoogude muster. Kaasmõjuna avaldub lisaks taimede resistentsuse tekkeradade esilekutsumisele ka taimede kasvu ja toitainete omastamise aktiviseerumine. Trichoderma Asperellum T34 on hakatud kasutama taimekasvatuses mõistlikult suurtes kogustes nii haiguste tõrjeks kui ka saagikuse suurendamiseks. Mükoparasitismi uuringud on samuti näidanud, et need seened toodavad rikkalikult seentevastaseid ensüüme, sealhulgas kitinaase ja β-1,3 glükaaniase. Need ensüümid on üksteisega, teiste seenevastaste ensüümide ja teiste materjalidega sünergilised.

Eestis realiseeritav ja Kesk-Euroopas positsiooni edumeelsete põluumeest seas kindlustanud KWIZDA Agro GmbH Trichoderma tehnoloogia sisaldab taimekasvustimulaatorit Trifender Pro ja starterväetist PS Perfect Pro. Biofungitsiidi Xilon WP mulla kaudu levivate haiguste raviks ja ennetamiseks köögiviljadele kasvuhoones ning biofungitsiidi avamaa põllukultuuridele Xilon GR registreerime ja toome maale teise etapina.

Preparaadid on looduslikud ja sisaldavad kasuliku seene Trichoderma asperellum T-34 hübriidtüve. On vastupidavad erinevatele kõrvalmõjudele ja sobibvad hästi Eesti kliimasse. Preparaadid intensiivistavad taimekasvu  ja vähendavad haigestunud taimede osakaalu külvipinnal. Trichoderma asperellum ümbritseb taimepatogeene ja toodab ensüüme, mis lõhuvad haigustekitajate rakuümbrised, peatades nende arengu. Luues umber taimejuurte koosluses seenvõrgustiku, suurendab Trichoderma asperellum T-34 kordades taimede võimet omastada pinnasest toitaineid vähendades seega kasutatavate väetiste hulka.